22000PSI Industrial Pipeline Cleaning Hydro Blasting Machine
Prisstryck: 1500 bar/22000psi
Vattenflöde: 50l/min
Diesel Engine Drive: 225kw, 6- cylinder
Elmotor: 160kW, 380V/50Hz, 3 -fas
Skicka förfrågan
produkt introduktion
Produktbeskrivning
Oavsett om det är industriutrustning, rörledningar, tankar eller utmanande miljöer, säkerställer 1500bar hydrostrålning euqipment optimala rengöringsresultat, vilket sparar tid och energi samtidigt som du upprätthåller de högsta renlighets- och prestationsstandarderna.
produktnyckel teknik
hydro jetting machine8
01.
Huvudfoster
1. För maskinen använder pumpen tekniken. av Tyskland Kamat.
2. Trycket är stabilt och pålitligt, lätt att justera.
3. Det är installerat med ett högtryckslarm och högtemperaturalarm för vattenbevarande.
4. Högtryckspistolen är att använda rostfritt stålmaterial, maxtryck 1500bar
6. Har explosionssäker system, kan explosionssäkert om du använder den här maskinen på kraftverk.
7. Med ett högtryckslarm och högtemperaturalarm för vattenbevarande.
hydro blasting machine8
produktinformation
hydro blasting machine9
Hjul för enkel rörlighet
hydro blasting machine11
dieselmotor
hydro blasting machine910
Vårt fabriksutseende
Effektjämförelse
hydro blasting machine12
Rengöring av värmeväxlare
hydro blasting machine13
Induströrrengöring
hydro blasting machine14
Induströrrengöring
22000PSI Hydro Blasting Machine -kapacitet:
22000psi -hydrostrålmaskinen har högtrycksfunktioner och kan användas för en mängd rengöringsändamål i olika branscher. Vissa vanliga rengöringsapplikationer inkluderar:
  • Detta är bara några exempel på rengöringsändamål som kan uppnås med 22, 000 PSI Hydrojet. Dess högtrycksfunktioner gör det lämpligt för att kräva rengöringsuppgifter i olika industrisektorer, vilket säkerställer effektiva och effektiva rengöringsresultat.
Produktparametrar
Modell
Gyb -5 1500/80
Pumphastighet
366 rpm
Högtryckspump
Trippelpump
Pumphuvudmaterial: Stainels Steel
Kolvmaterial: rostfritt stål
Pumphastighet: 366 rpm
Kolven Stock: 120mm
Hastighetstryck
1500 bar / 22000 psi
Vattenflöde
80 l/min
Kolven dia.
22mm
Elmotor
160kW, 3fas, 380V/50Hz eller 440V/60Hz
Dieselmotor
225kw, 6- cylinder
Produktapplikationer
2. Rörtryckstest, ventil / slangtryckstest, hydrotryckstest osv.
3. Vatteninjektion
4. Cementväxtrörsrengöring, fett Ta bort från utrustningsytan, fouling -skiktavlägsnande
9. MACHINE Producing Plant, Volym / Pipe / Tank / Rust / Oxide hudrengöring ...
Kundfall
hydro blasting machine15
Biltillverkning
hydro blasting machine16
Biltillverkning
hydro jetting machine 14
hydro blasting machine18
hydro blasting machine19
hydro blasting machine20
Företagsprofil
manufacturer of high pressure cleaning machine
Avancerad teknik
Vi arbetar nära med Kamat, en världsledande inom rengöringsmaskinindustrin, med det högsta trycket på 3000 bar, som för närvarande är det högsta trycket i världens högtrycksvattenfält.